,

poniedziałek, 25 lutego 2013

Kolor Oczu i odpowiednio dobrane cienie


Dobieranie cieni do koloru naszej tęczówki...Dzisiaj coś NOWEGO, coś w rodzaju poradnika ;)) 
Na pewno nie jedna z Was ma problem z wyborem koloru cieni, tak, aby pasowały do koloru tęczówki. W tym poście spróbuję Wam to nieco przybliżyć i ułatwić ;))
Otóż sam wizaż jest dość mocno powiązany z teorią koloru, a narzędziem, które może Nam pomóc w doborze kolorystyki makijażu do koloru Naszych oczu może być tzw. Koło Barw.


1. Kolo Barw nr 1.2. Koło Barw nr 2.


Koła Barw mogą być różnie obrazowane. Jeśli chodzi o makijaż, to moim zdaniem pomocne jest Koło Barw nr 2. Na początku wydawało mi się bardziej skomplikowane niż inne, które można znaleźć w Internecie. Jednak w praktyce okazało się inaczej- to koło dokładnie obrazuje zależności kolorystyczne. Trzy kółka (czerwone, niebieskie, żółte) oznaczają kolory podstawowe I stopnia z których biorą się potem ich pochodne- II poziom oraz III poziom. Te kolory możemy podzielić również na ciepłe oraz zimne z czego pomarańcz jest najcieplejszym kolorem a niebieski najzimniejszym. Czerń, biel oraz szarość są kolorami neutralnymi, co oznacza, że pasują do każdego innego koloru.
Faktem jest, że cienie które kontrastują z naszą tęczówką, najbardziej podkreślają i wydobywają jej kolor. 


Przykłady :
Dla osób:

- z zieloną tęczówką 
kolory harmonijne- błękit, żółć
kolory kontrastujące- czerń, fiolet, miedź, brąz
kolor dopełniający, czyli dający silny kontrast- czerwień- z niebieską tęczówką 
kolory harmonijne- zieleń, żółć, róż
kolory kontrastujące- brąz, czerń, fiolet
kolor dopełniający- pomarańcz
- z brązową tęczówką 
kolory harmonijne- czerwień, pomarańcz
kolory kontrastujące- szarość, czerń, zieleń, purpura
kolor dopełniający- niebieski, granat
- z oczami piwnymi 
kolory harmonijne- brąz, brzoskwinia, koral
kolory kontrastujące- czerń, błękit, fiolet
kolor dopełniający- niebieski


- z szarą tęczówką 
Szare oczy, chociaż chłodne, wyglądają pięknie i tajemniczo. W otoczeniu poszczególnych kolorów szara tęczówka może wydawać się bardziej niebieska lub zielona, dlatego jest spore pole do eksperymentów. Rdzawy brąz, złoto, burgund, fiolety, zieleń - wszystkie te odcienie pięknie podkreślą szare oczy, a każdy żywy, soczysty kolor pięknie wydobędzie srebrzystą barwę tych oczu. Szczególnie pięknie prezentują się w odcieniach różu czy morskich błękitach.


Jednak... każdą zasadę można ominąć. Ogólnie mówi się, że nie powinno się używać cieni w tym samym kolorze, co Nasza tęczówka, ponieważ może to dać efekt przygaszenia. Jednak nie oznacza to, że NIE MOŻNA używać cieni o tym samym kolorze, co oko. W tym względzie zaś trzeba mieć spore wyczucie. Bardzo ważne jest, aby nie stosować kolorów bardziej nasyconych niż Nasza tęczówka. 

Na koniec propozycje kolorów cieni (raczej do makijażu dziennego, delikatnego) dla danych tęczówek:

Mam nadzieję, że post ten będzie dla Was choć w pewnym stopniu przydatny ;)) Próbujcie ! Zapraszam do komentowania, wyrażania swoich opinii czy pisania porad również i dla mnie ;) Pozdrawiam!

Paolla

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz